فینگولیمد
   
 
  • طبقه بندی پرسش های متداول
  •  
  • فهرست پرسش های پرسش و پاسخ

   چه عواملی باعث ام اس می شود؟

   ۱۳۹۶/۰۸/۲۷

   علت ام‌اس نامشخص است، با وجود این گمان می‌رود این بیماری بر اثر ترکیبی از عوامل محیطی مانند عوامل آلوده کننده و ژنتیک اتفاق می‌افتد. برخی شواهد دال بر پیوست این بیماری با درجه زیبایی دارد. تئوری‌ها در تلاشند تا داده‌ها را با توضیحاتی واقع بینانه ترکیب کنند اما این مورد تاکنون به عنوان موردی قطعی ثابت نشده‌است. اگرچه تعدادی فاکتورهای ریسک محیطی وجود دارد و اینکه بعضی از آن‌ها قابل تعدیل هستند، تحقیقات بیشتری برای تعیین اینکه حذف آن‌ها می‌تواند از بیماری ام‌اس پیشگیری کند مورد نیاز است.

   کدام روش درمانی ام اس برای من بهتر است؟

   ۱۳۹۶/۰۸/۲۷

   قدم اول این است که در مورد گزینه های درمانی یاد بگیرید و در مورد آنها را با دکتر خود صحبت کنید. در مورد چگونگی تاثیر درمان، هر گونه عوارض جانبی احتمالی، چگونگی دریافت درمان، و چگونگی تطبیق آن با شیوه زندگی خود فکر کنید.

   التهاب اعصاب بینایی Optic Neuritis چیست؟

   ۱۳۹۶/۰۸/۲۷

   التهاب عصب بینایی (به انگلیسی: optic neuritis)، التهاب عصب بینایی (عصب دوم دماغی) در چشم است و اعصابی را که اطلاعات بصری از شبکیه بل در پشت مغز انتقال می‌دهد، درگیر می‌کند. در بیشتر موارد این التهاب منجر به از دست داد ناگهانی دید در شخص می‌گردد که با درد و احساس حساس بودن در چشم همراه است. هرچند عامل اصلی آن ناشناخته است اما در بیشتر موارد بیماری‌های خود ایمنی مانند ام اس، می‌تواند زمینه ساز آن باشد.